خرید تخمه آفتابگردان


قیمت و خرید تخمه آفتابگردان

اگر از آن دسته افراد هستید که بازی های فوتبال را دنبال می¬کنید یا اهل دیدن فیلم و سریال هستید، پس با تخمه آفتابگردان و لذت خوردن آن در زمان تماشای فوتبال و فیلم آشنا هستید. این نوع تخمه از گل آفتابگردان تهیه می‌شود؛ به عبارت دیگر آن را میوه آفتابگردان می¬نامند. از این نوع تخمه در مواقع گوناگونی استفاده می‌شود؛ مثلا به عنوان میان وعده، همراه با سالاد یا صبحانه و حتی بعضی نانوایی ها آن را به جای کنجد روی نان می‌ریزند. کشورهای اوکراین، روسیه و آرژانتین بیشترین میزان کشت گل آفتابگردان را در اختیار دارند. تخمة گل آفتابگردان سرشار از ویتامین E می¬باشد، همچنین مصرف آن سبب ارتقاء سلامت قلب و عروق می¬شود.

 

خرید تخمه آفتابگردان

همانطور که پیشتر توضیح دادیم این نوع تخمه در انواع شمشیری، دورسفید، ریز و غیره وجود دارد؛ بنابراین برای خرید تخمة مورد نظر خود باید به نوع و طعم آن دقت کنید و بر اساس سلیقة خود نسبت به خرید اقدام نمایید. در سال جاری قیمت تخمه آفتابگردان رشد بسیار خوبی داشته که این موضوع سبب خوشحالی کشاورزان و تولیدکنندگان تخمه شده است.

فروش تخمه خام

هرساله از اواسط شهریور ماه تا اواخر ماه مهر فصل برداشت آفتابگردان است. بعد از دانه کردن و خشک نمودن تخمه های آفتابگردان، آن ها را به وسیلة دستگاهی به نام بوجاری تمیز می‌کنند. در این مرحله تخمه های ناسالم و پوک از تخمه های سالم جدا و سپس برای فروش عمده وارد بازار می¬شود. قطب آفتابگردان و تخمة آن در ایران، شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی می¬باشد؛ همچنین در این شهرستان یک بازار بزرگ عمده فروش تخمه نیز وجود دارد.

قیمت تخمه آفتابگردان

عوامل بسیاری روی قیمت تخمه تاثیرگذار هستند. این عوامل شامل:

• نوع تخمه

• خام یا تفت داده

• طعم آن

• پوست کنده شده یا معمولی

• پوست کنده شده طعم¬دار یا ساده

• درجه کیفی تخمه

برای اطلاع از انواع قیمت های روز تخمه آفتابگردان پیشنهاد می¬کنیم از قسمت فروش دیدن نمایید؛

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *